top of page

Příběhy mých klientek a klientů

Radka Střižíková

sales manažerka Kilpi, Liberec

Díky stresovému stylu života jsem přibrala po vysoké škole během dvou let 10kg váhy a přestože jsem se snažila dostatečně hýbat a upravit si jídelníček, výsledky prakticky nepřicházely, spíše naopak a já se cítila čím dál marněji.

Vývoj situace mne dovedl až k Alici, která mi věnovala mnoho hodin intenzivní spolupráce, sestavila mi jídelníček nejen na každodenní režim, ale také na speciální režim při intenzivnějším sportování. A to vše za detailní analýzy mého těla a návyků, s maximálně subjektivním přístupem k požadavkům mého metabolismu.

Během pár týdnů se dostavily výsledky a to nejen fyzické, ale hlavně psychické. Po snížení mé váhy a se začleněním jejích tipů a rad k sestavení správného jídelníčku se cítím nyní opět mnohem více fit, nejsem tak unavená, mnohem lépe zvládám stres, zlepšily se mi mezilidské vztahy.

Alice mne naučila, že úprava jídelníčku za účelem snížení váhy nemusí vždy znamenat razantní změnu typů jídel a jejich objemu. Stačí to vzít krůček po krůčku a tělo vám brzy samo řekne, že jdete správnou cestou. Z výše uvedených důvodů rozhodně služby Alice Mertensové doporučuji.

Zuzana Ulrichová

vrcholová sportovní lezkyně, Praha

S Alicí jsme společně rozebraly můj jídelníček, našly nedostatky a snažily se je napravit. Díky tomu jsem objevila spoustu možností, jak zdravěji vařit a poznala nové potraviny. Změna jídelníčku prospěla i mému zažívání a celkové pohodě.

Alici moc děkuji a rozhodně můžu jen doporučit. Při své práci zohledňuje i životní styl člověka a jídelníček tak přizpůsobuje, ne radikálně mění.

Barbora Burešová

designérka, Brno

Problémy s váhou jsem začala vnímat s nástupem do práce. Sedavé zaměstnání mělo za následek poměrně významné navyšování mojí váhy, které jsem se z počátku snažila řešit častější sportovní aktivitou.

Výsledky však přesto stále nepřicházely, a tak jsem začala měnit také svůj jídelníček, který jsem do té doby prakticky vůbec neřešila. Informace jsem čerpala z odborných článků a rad na internetu, a to přes různé typy diet, zdravou výživu až po krabičkovou stravu. Váhu se mi však stále nedařilo zredukovat a drastickými dietami jsem tento problém řešit nechtěla.

Postupem času jsem totiž zjistila, že pokud chci dosáhnout dlouhodobého efektu, budu muset spíš celkově překopat způsob stravování.

Touto cestou bych tak chtěla velmi poděkovat svojí sestře Alici, která mi významně pomohla této životní změny dosáhnout. Dala mi spoustu užitečných rad včetně prvotního jídelníčku, který dnes jen rozšiřuji o další poznatky a hlavně objasnila základní zásady správného stravování. Bylo pro mě velkým překvapením, jak chutná jídla si mohu připravit a také jejich příprava je většinou velmi jednoduchá, což při mém pracovním nasazení velmi oceňuji.

Závěrem bych ještě chtěla podotknout, že původním cílem bylo shodit jen pár kilo (což se podařilo), ale změna životního stylu, který jsem díky Alici objevila, přinesla i další významná pozitiva, jako je snížená únava nebo třeba lepší pleť a nehty. To vše se také v konečné fázi odráží na mojí psychice.

 

Iva Suchá a Michal Procházka

oba podnikatelé, Praha

S Alicí jsem se seznámila vlastně náhodou a to díky mému povolání kosmetičky. Během jejího kosmetického ošetření přišla řeč i na můj životní styl. Já a můj partner jsme oba velmi pracovně vytíženi. Z toho samozřejmě vyplývá nezdravé stravování, stres a bohužel i počínající zdravotní obtíže. Alice se zmínila, že se zabývá výživovým poradenstvím. Zkusila jsem ji tedy poprosit, zda by nám s Michalem neporadila s jídelníčkem. Alice nás velmi mile překvapila tím, že nám nabídla i večer strávený společným vařením a předáním základních vědomostí o zdravé výživě.

Náš večer proběhl nad očekávání příjemně. Přítel Michal zprvu nebyl z celé akce příliš nadšený. Pak si ale s Alicí oba oblékli kuchařské zástěry a vytvořili několik různých pokrmů. Myslím si, že největší poklonou pro Alici je Michalovo vyjádření k večeru: „Alice vysvětlila všechno stručně a zároveň srozumitelně. Navíc vše, co jsme spolu uvařili, mi velmi chutnalo. A to dávám přednost klasické české kuchyni.“

Večer s Alicí byl i po lidské stránce velmi příjemný. Moc oceňuji její lidský přístup a bezprostřednost. Mohu ji jen doporučit.

Ondra Bumbálek

marketingový manažér, Brno

Po zhruba půlročním období, které jsem trávil nekoordinovaným každodenním kardio cvičením bez tréninkového a výživového plánu, během kterého jsem zhubnul o 12 kilo, jsem se obrátil na Alici s prosbou o pomoc v oblasti výživy.

Cítil jsem, že úbytek váhy se neblaze podepsal na kvalitě a kvantitě svalové hmoty v těle a požádal jsem ji o přípravu vyváženeho stravovacího plánu, který by přesně odpovídal mému dennímu režimu a tréninkovému plánu. Zároveň jsem potřeboval vzít v potaz své časové vytížení.
Počátek naší spolupráce probíhal v podobě dvou setkaní, v rámci kterých jsem Alici předal potřebné informace k mému režimu, potřebám a návykům. Meetingy probíhaly v pohodové atmosféře a byly velmi dobře moderovány.
Na základě setkaní jsem zanedlouho obdržel komplexní plán, který obsahoval doporučený jídelníček ve srozumitelné formě, dokonce i s příklady jednoduchých jídel z dostupných potravin, které si mohu připravit na každý den i s mým časovým vytížením.
Nastavení do plánu proběhlo velmi jednoduše, vše bylo velmi přehledné a snadné k pochopení.

Výsledkem mého planu je zvýšení váhy o 8 kilogramů v oblasti svalové hmoty, což přesně splnilo moje přání. Zároveň jsem se naučil jíst vyváženou stravu a objevil plno zajimavých potravin, o kterých jsem před tím vůbec nevěděl.
Velkým plusem také bylo zlepšení mého time managementu, protože když vidíte, že věci fungují a mají řád, rádi je následujete a opakujete.
Výživové poradenství Alice velmi doporučuji. Držím palce a hodně vůle.
 

Anita Bigos

manažérka a trenérka fitness, Höxter, Německo

Ich kenne Alice schon einige Jahre von der Arbeit und wir beide teilen die Begeisterung für Sport und gesunde, alternative Ernährungsformen. Ich mache gern Sport und suchte hauptsächlich nach (vegetarischen) Alternativen die ich vor und nach dem Sport essen kann um meine Leistungsfähigkeit zu steigern bzw. mein Wohlbefinden zu verbessern.

Alice gab mir viele hilfreiche Tipps, die ich ohne große Umstellung in meinen Alltag einbauen konnte. Sie nahm sich für die Beratung viel Zeit und hatte auch alternative Ideen zu Lebensmitteln und tolle Rezeptideen die ich schon ausprobiert habe. Auch außerhalb der Beratung konnte ich sie jederzeit fragen bzw. ansprechen.

Seit der Umstellung fühle ich mich allgemein fitter, bin morgens ausgeschlafener, hat sich mein Wohlbefinden und meine Verdauung verbessert!

Ich danke Alice sehr für Ihre Hilfe und die vielen Tipps und kann sie auf jeden Fall gern weiterempfehlen!

Ich freue mich auf viele, weitere (sportliche) Unternehmungen mit Alice.

Please reload

bottom of page