top of page

o mě

Od věčné dietářky k výživové poradkyni...

Vzdělání a kurzy
 

Poradce pro výživu a suplementaci (ATAC, spol. s.r.o.)

Výživa dětí (ATAC, spol. s.r.o.)

Efektivní hubnutí (Fitness Institut s.r.o.)

Co nevíte o mléce (ATAC, spol.s.r.o.)

Síla myšlenky (ATAC, spol. s.r.o.)

Vegetariánství a veganství v praxi

(ATAC, spol. s.ro.)

Instruktor lezení na umělých stěnách (MŠMT)

Navštívené konference:

Dialogem ke zdraví I (STOB)

Dialogem ke zdraví III (STOB)

Dialogem ke zdraví IV (STOB)

Nové výživové směry a pokroky ve výživě (nejen) sportovce

Publikační činnost :

Články o stravování  v časopise Svět běhu

 
Můj příběh

 

Jmenuji se Alice Mertensová, je mi 42 let, mám skvělého manžela, 10letého syna Adama a 3letou dceru Elišku.

 

Už spoustu let jsem hledala tu správnou cestu k tomu, abych se cítila dobře a byla spokojená se svým zdravím, svým tělem a celkovým životem. Od dětství jsem se věnovala sportu, který pro mě je jedna z životních priorit. Přesto jsem stále narážela na otázku, proč nemám tu vysněnou postavu, když přece tolik „makám“.

 

Zkoušela jsem vše - dělenou stravu, nejedla jsem večer, vynechala jsem maso. Jednu dobu jsem nejedla skoro vůbec, pak jsem si zakázala sladkosti, pak jsem jedla jen ovoce a zeleninu, nejedla po cvičení...

 

Připadá vám to povědomé?

 

Myslím, že podobné zážitky má za sebou hodně z nás ve snaze vypadat a cítit se dobře.

 

A jak jsem se z tohoto kolotoče dostala?

 

Po ukončení vysokoškolského studia jsem začala pracovat v jedné mezinárodní firmě, měla jsem flexibilní pracovní dobu složenou z práce z domu a cestování k zákazníkům. Přesto jsem stále cítila, že to není to, co by mě bavilo dělat dlouhodobě. Chtěla jsem se vzdělávat dál a hledala jsem svoji cestu.

Na podzim 2014 jsem narazila na kurz týkající se výživového poradenství, kterým moje nová cesta započala. Po půl roce tvrdé práce zejména po večerech, nocích a víkendech jsem získala certifikát s titulem Poradce pro výživu a suplementaci. Následně jsem začala navštěvovat různé konference, další kurzy a semináře zaměřené na výživu, zdraví a fitness a postupně si utřiďovat nabyté znalosti.

 

V průběhu kurzu se samozřejmě výrazně změnil můj jídelníček a způsob stravování v naší domácnosti. Začali jsme více přemýšlet o tom, co a kdy jíme, jak jídlo správně připravovat, jak ho vhodně zařadit do našich sportovních aktivit a co bychom měli a neměli jíst, když jsme například nemocní. Také jsme přestali vyhazovat tolik potravin co dříve, možná právě proto, že jsme začali více plánovat a přemýšlet nad tím, co a kde nakupovat. Určitě jsme si také začali jídla více vážit.

 

Po pár týdnech dodržování nového jídelníčku manžel rychle nabral zpět ztracenou svalovou hmotu a náš syn je mnohem méně nemocný, než ostatní děti jeho věku. A když už ho nějaká ta rýmička postihne, pak se jeho organismus statečně brání a většinou ji rychle zdoláme.

 

Já sama jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží týkajících se zažívání a problémů močopohlavního ústrojí. Cítila jsem, jak strava může pozitivně ovlivnit mou výkonnost, ať už při každodenní péči o děti a domácnost, při pracovním vytížení, tak i při mnoha sportovních aktivitách, mezi které kromě běhu a jízdy na horském kole patří také horolezectví, vysokohorská turistika a různá stabilizační a protahovací cvičení.

 

 

Postupně jsem si začala čím dál významněji uvědomovat roli relaxace v každodenním shonu a celkově začala více vnímat své tělo a jeho signály.

 

Všechny tyto nabyté znalosti a zkušenosti bych ráda předala také Vám.

bottom of page