Sledujte mě

March 20, 2018

Už jste někdy slyšeli o zelených potravinách? Nejedná se o špenát ani brokolici, ale o potraviny, které obsahují mnohonásobně více pro tělo prospěšných látek než běžné ovoce či zelenina.

Do této skupiny potravin legislativně označovaných jako „Potraviny určené pro zvláštní výživu“, se řadí zelený ječmen a pšenice, chlorela a spirulina.

Co má tato čtveřice kromě výrazné zelené barvy společného?

Díky velmi šetrnému zpracování zůstává v těchto zelených potravinách zachováno velké množství vitamínů, antioxydantů a minerálů. Dále také chlorofyl – zelené barvivo rostlin plné antioxidačních látek. Aby toho nebylo málo, najdeme v těchto zelených vitamínových bombách také spoustu aktivních enzymů, které mají obrovský vliv na dobré fungování organismu a na naši imunitu.

Dalšími důvody, proč po těchto superpotravinách sáhnout, je jejich vysoký obsah bílkovin, dobrá stravitelnost a výborná biologická využitelnost.

Zde na chvíli odbočím.

Asi se ptáte, co je to vlastně ta biologická využitelnost? O této v...

March 5, 2018

Klienti a klientky se mě pravidelně dotazují, zda je vhodné užívat doplňky stravy a jaké bych jim doporučila. Můj názor je takový, že suplementy slouží k tomu, aby v těle doplnily prvky, které nejsme schopni v dostatečném množství příjmout z běžné stravy. Suplementy můžeme také podpořit lepší fungování našeho organismu.

Typicky se může jednat o některé druhy vitamínů a minerálů. Jako příklad mohu uvést vitamín B12 v případě vegetariánů a veganů, těhotným ženám se doporučuje doplňovat kyselinu listovou (vitamín B9) a železo, sportovci mohou pokrýt zvýšenou potřebu bílkovin proteinovými koncentráty.

V zimním období či pro lepší regeneraci organismu po sportu či nemoci je pak dobré užívat vhodné multivitamínové doplňky.

Vždy je dobré se o suplementaci poradit s odborníkem či lékařem, který zná váš zdravotní stav. Některé doplňky stravy se například nesnesou s určitými léky.

Abych vám usnadnila orientaci ve světě doplňků stravy, připravím pro vás serii článků k jednotlivým suple...

Please reload

  • Facebook Social Icon
Archív
Please reload

Blog

Přečtěte si praktické tipy a triky z oblasti výživy, pohybu a zdraví

Please reload

Kategorie

© 2016 Alice Mertensová

 

Poradkyně pro zdravý životní styl

  • Instagram Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • Facebook Social Icon